Terapia Uważności

TERAPIA UWAŻNOŚCI

WITAM.

Jak uwolnić się od przeszłości i w pełni przebudzić do życia w chwili obecnej ?

Jak przebudzić się z iluzji i rozpoznać prawdę życia ?

Pomogę Ci w prosty sposób uciszyć umysł i pokażę jak stać się w pełni obecnym , jak pracować z umysłem, ROZPOZNAĆ I ZROZUMIEĆ WŁASNE EMOCJE, tak by żyć teraźniejszością.

Obecność udoskonala każdy aspekt twojego życia, włączając w to relacje z innymi ludźmi.

 

Nasz mózg nie jest w stanie odróżnić, czy dana sytuacja dzieje się w teraźniejszości czy w przeszłości. Czy jest przywołana za pomocą wspomnień. Nasze ciało wtedy powtórnie przeżywa jakieś wydarzenie, wraz z towarzyszącymi mu emocjami. I tu dochodzimy do sedna terapii, w której chodzi o zrozumienie, że podstawą wszystkich naszych niepowodzeń i braków poczucia bezpieczeństwa i miłości jest lęk przed przyszłością, nieznanym.

Ludzie boją się przyszłości, ale spotykając się z nią już są w przeszłości,bo nasz umysł jest w stanie zarejestrować tylko to co już się wydarzyło. Będąc w przeszłości blokujemy w sobie przepływ energii.Na przeszłości zbudowaliśmy obecne wyobrażenie siebie i ludzi wokół nas, i to powoduje ocenę sytuacji nim się jeszcze wydarzy.

Dlatego pierwszym krokiem w TERAPII UWAŻNOŚCI jest całkowite odcięcie się od przeszłości i pozostawienie jej za sobą. Zapominanie jest procesem wybaczania. Nie chodzi o zapominanie na poziomie fizycznym, tylko dotyczy to poziomu psychoduchowego. Gdy na poziomie psychoduchowym pamięć ulega zapominaniu, jesteśmy w stałej gotowości by to co widzimy,czujemy,słyszymy stało się czymś nowym.

Pamięć używajmy tylko wtedy gdy jest potrzebna. Osoba którą dziś spotkałeś może się zachowywać całkiem inaczej niż wczoraj, ale nasz sposób jej odbierania jest już utrwalony.

Nasza historia tworzy obraz naszego ego, przywiązujemy się do niego i potem każda ingerencja z zewnątrz w „nasz świat” powoduje chęć obrony, walki. I tak właśnie przeszłość wciska się w teraźniejszość, ogranicza nasz sposób postrzegania świata.

Następny krok to nauka uważności. Nie chodzi o to żeby skupiać się na świadomości , tylko, żeby dążyć do wyciszenia a dzieje się to wtedy gdy doświadczamy tego co nowe, bez powracania do przeszłości. Wyciszenie to nieobecność tego co znane.

TERAPIA UWAŻNOŚCI uczy nieosądzania, niereagowania. Niereagowania, tzn.nieulegania emocjom w różnych sytuacjach, niebrania rzeczy osobiście. Pozwala to zachować wewnętrzny spokój. Będąc uważnym jesteśmy w stanie zaobserwować swoje emocje w momencie powstania , co pozwala nam nie walczyć z nimi, tylko rozpoznać je jako własny potencjał. Potencjał który podąża z nami przez całe życia, łączy nas z naszą świadomością

Moja terapia pozwala osiągnąć spokój i wyciszenie, uczy nowego sposobu myślenia i pozwala rozwinąć potencjał nieoddzielny od własności duchowych będących esensją bytu każdego człowieka.

ZAPRASZAM.

TERAPIA UWAŻNOŚCI jest pomocna w terapii uzależnień; alkoholizm, narkotyki, hazard, itp. a także wspomaga leczenie depresji, uwalnia od niepokoju i stresu.                                                         Wszelkie nasze dolegliwości cielesne mają przyczynę psychiczną. Naprawdę choruje „psyche”, a ciało jedynie unaocznia problem. Mówiąc dokładniej to, co manifestuje się w naszym ciele jako ból, uraz, choroba jest symptomem, który chce nam wskazać jaka część naszego życia wymaga uzdrowienia. Samo sięgnięcie po leki usuwa tylko a nie uzdrawia, leczy tylko dokuczliwy objaw. Terapia uważności pomaga dokonać niezbędnych korekt w naszym życiu.

Umysł, emocje i doświadczenie życiowe kształtują strukturę psychiczną i fizyczną człowieka.


Komentarze